Ilmar Kruusamäe näitus Sõru muuseumis

1. juulist 2011 on Sõru muuseumi galeriis avatud Kursi koolkonna silmapaistva kunstniku Ilmar Kruusamäe fotonäitus “30+x aastat hiljem”.

Ilmar Kruusamäe retrofotonäitusel on üles riputatud 30 fotot , mis pildistatud vana vene “Smenaga”. Suurtel fotodele on jäädvustatud malevakaaslasi üliõpilasehitusmalevast Noarootsis ja Hiiumaal aastail 1976-78. Kunagised tudengid on täna tunnustatud näitlejad, kirjanikud, teleprofid meie kultuurielus: näitlejad Arvo Kukumägi, Guido Kangur, Ain Lutsep, Anne Veesaar, Oiva Kaupinen, Mati Rebane, lauljad Tõnis Mägi ja Tarmo Urb, kirjanik Kärt Hellerma, teleprodutsent Raivo Suviste, muusikamaailmast veel Neeme Kuningas, Heli Puura-Suviste, Jüri Trei, Jaak Ojakäär jt.

„Vanad fotod on minu jaoks väga elu- ja värvirõõmsad ning armsad,“ ütleb maalikunstnik, keda tuntakse fotorealismi, hüperrealismi ja slaidimaali viljelejana.

Autorist

Maalikunstnik Ilmar Kruusamäe on 1988. aastal kujunenud Kursi koolkonna elujõuline esindaja, sõltumatu vaimuga looja, kelle suuremõõtmelised portreed on eritähelepanu all pea igal kunsti ülevaatenäitusel.

Ilmar Kruusamäe on pärit Tartust. 1980. aastal lõpetas ta Tartu Ülikooli rahanduse ja krediidi erialal majandusteadlasena. Kunstis on Kruusamäe iseõppija, kes 1976. aastast tegutseb Tartu Ülikooli Kunstikabineti juures ja alates 1980. aastast on Kruusamäe vabakunstnik.

Näitus jääb avatuks juuli lõpuni, muuseum on lahti kolmapäevast pühapäevani 11-17.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s