Hiiu Nädal: Ave Vita!s mindi lauldes suvesse

Juba kümnendat korda korraldas Ave Alavainu Kärdlas Ave Vita! hoovis suvealguspeo. Ja nagu alati algas pidu õigel ajal.

Tänavune suvi saabus 22. juunil kell 20.16 ning täpselt sel hetkel kuulutaski Kärdla linnapea kohusetäitja Elge Härma suve alanuks. “Nii, armas rahvas, head suve algust!” soovis Härma.

Ave Vita! suvealguspidu pole lihtlabane trall. Tänavu esitleti näiteks laulikut “Tuule, vee ja kivi laulud”. Esitlejaiks meie oma Hiiumaa autorid Indrek Liit ja Madis Ristmägi. Lisaks Kuuüdi nime all peamiselt Tallinnas tegutsevale kollektiivile oli esinejaid teisigi. Näiteks Jaak Johanson ja Krista Citra Joonas.

Elge Härma sõnul oli aasta 2002 eriliselt viljakas aasta. “See oli väga inspireeriv aasta, Ave alustas suvealguspeoga, alustati ka lastefestivali ja ühismaalimisega. Tänavuseks on neist üritustest saanud traditsioon ja oodatud rituaal,” rääkis Härma.

“Täna on kõik kallis muide, tasuta lõunad on lõppenud,” selgitas poetess Alavainu suvealguspeo korda. Kringel, morss ja kohvi olid nagu ikka tasuta, kuid nii lauliku kui ka loteriipileti omandamiseks tuli rahakotti kergendada. Annetati ka vana kohtumaja ehk sellesama maja, kus Ave Vita! tegutseb, remondiks.

Suvi on alanud. Siiani ootasime, et päevad muutuksid pikemaks. Mida nüüd oodata? Kärdla koolijuht Ivo Eesmaa soovitas: “Oodakem nüüd aega, millal päevad taas pikemaks hakkavad minema.” Seega on hiidlastel kevadise pööripäevani tegevus olemas.

Vt ka Hiiu Nädala Pildialbumit.

Urmas Lauri

Hiiu Nädal 30. juuni 2011

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s