Hiiu Nädal: Ave Vita!s mindi lauldes suvesse

Juba kümnendat korda korraldas Ave Alavainu Kärdlas Ave Vita! hoovis suvealguspeo. Ja nagu alati algas pidu õigel ajal.

Tänavune suvi saabus 22. juunil kell 20.16 ning täpselt sel hetkel kuulutaski Kärdla linnapea kohusetäitja Elge Härma suve alanuks. “Nii, armas rahvas, head suve algust!” soovis Härma.

Ave Vita! suvealguspidu pole lihtlabane trall. Tänavu esitleti näiteks laulikut “Tuule, vee ja kivi laulud”. Esitlejaiks meie oma Hiiumaa autorid Indrek Liit ja Madis Ristmägi. Lisaks Kuuüdi nime all peamiselt Tallinnas tegutsevale kollektiivile oli esinejaid teisigi. Näiteks Jaak Johanson ja Krista Citra Joonas.

Elge Härma sõnul oli aasta 2002 eriliselt viljakas aasta. “See oli väga inspireeriv aasta, Ave alustas suvealguspeoga, alustati ka lastefestivali ja ühismaalimisega. Tänavuseks on neist üritustest saanud traditsioon ja oodatud rituaal,” rääkis Härma.

“Täna on kõik kallis muide, tasuta lõunad on lõppenud,” selgitas poetess Alavainu suvealguspeo korda. Kringel, morss ja kohvi olid nagu ikka tasuta, kuid nii lauliku kui ka loteriipileti omandamiseks tuli rahakotti kergendada. Annetati ka vana kohtumaja ehk sellesama maja, kus Ave Vita! tegutseb, remondiks.

Suvi on alanud. Siiani ootasime, et päevad muutuksid pikemaks. Mida nüüd oodata? Kärdla koolijuht Ivo Eesmaa soovitas: “Oodakem nüüd aega, millal päevad taas pikemaks hakkavad minema.” Seega on hiidlastel kevadise pööripäevani tegevus olemas.

Vt ka Hiiu Nädala Pildialbumit.

Urmas Lauri

Hiiu Nädal 30. juuni 2011

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s