Hiiu Nädal: Kärdlas maaliti kümnendat korda ühiselt

Laupäevane ilm soosis nii üheksandat lastefestivali kui ka selle raames toimunud kümnendat Hiiumaa laste ja noorte ühismaalimist. Tänavu osales maalimisel ka Kärdla sõpruslinna Sillamäe esindus ning seekordse maalimise parimad palad rändavad sügisel Helsingisse mardilaadale.

Ühismaalimine toimus tänavu Vabrikuväljaku ääres lasteaia hoovis. Esindatud oli pea kogu Hiiumaa. “Esindamata on paraku ainult Emmaste vald, sest Emmaste kool ei tulnud seekord välja, nagu ka Palade kool ja Kõpu,” nentis ühismaalimise eestvedaja kunstnik Ott Lambing.

Koolid said juba mai keskpaigast hakata – kui maalimise teema, tänavu siis “Meri ja sadam”, teada anti – oma tööd kavandama ja aluste peale maalima. “Põhjus on selles, et ei oleks lihtsalt laste pildid, vaid väga head laste pildid,” selgitas Lambing.

5–6 tundi maaliti rõõmsalt üheskoos ning tööd said hakata oma elu elama. Tänavu maalisid noored valmis seitse kuubikut, ühtekokku 28 plaati. “Selle aasta tööd on ühed paremad,” hindas Ott Lambing ühismaalimise tulemust.

Pühapäeval kaunistasid kuubikud maakonna laulu- ja tantsupäeva. Praegu on ühismaalimise tulemus juba oma põhilises vaatamiskohas – Kärdla Keskväljakul. Seal on nad oktoobri alguseni-

“Selle aasta suurim saavutus on see, et novembris on parimad pildid Helsingis mardilaadal. Helsingi Kaablitehase siseõuel saab neid iga päev vaadata 15 000 inimest!” ei varjanud kunstnik oma rõõmu.

Eesti teistes linnades sellist laste ja noorte ühismaalimist ei toimu.

Vt ka Hiiu Nädala Pildialbumit.

Urmas Lauri

Hiiu Nädal 9. juuni 2011

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s