“Kiindumus” Kärdla Kultuurikeskuses

Anton Kaljula “Mäletsus” 2010

Kärdla 73. aastapäevale pühendatud näitus “Kiindumus” on üleval Kärdla Kultuurikeskuse näituseruumis 1. maist kuni 26. juunini. Näitusel osalevad Liia Lüdig-Algvere, Voldemar Jõeleht, Anton Kaljula, Mariann Lambing ja Ott Lambing kokku 12 tööga.  Näituse koostaja ja kujundaja Ott Lambing kirjutab näituse taustast järgmist:

“Kärdlale pühendatud näitused said täispurjeis alguse 2005. aastal. Selleks, et järjepidevalt linna aastapäeval, 1. mail avaneks ikka uus väljapanek, kus läbi trummide peegelduste võlu otsida omapärast hingesadamat.

Olgu loojate tänuallikas siis pühendumine või kiindumus. Linnas, kus turvaliselt voolab aeg, võttes või tuues unistusi, samas jättes mälestusi kaduviku servale.

Tookordne, 1. mai 2005 oli tähendusrikkam, sest kell 18 avati Tiigi 48 mälestuskivi kunstnikule ja Kärdla linna aukodanikule Paul Kammile ning linnapea oli siis Ants Vahtras.

Muuseas, aastast 2009 osaleb alati neil näitustel oma maalidega Kärdla endine linnapea, praegune volikogu liige Anton Kaljula.

Seekordsegi näituse viis osalist on tavalisest rohkem seotud just Kärdlaga. Nii elu kui tööga, aga kolm autorit lausa sündinud selles mereäärses linnakeses.

Pühapäeval 1. mail 2011 kell 17 koos kontsert-aktusega avanes ka valiknäitus, et tõestada järelejätmatut tulemist, olemist ja minemist.

Seda kujutava kunsti vahendusel ühes saarelises väikelinnas.

Olgugi, et… “

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s