Leena Horma akvarellid “Hiiumaa õhk ja vesi”

Sõru muuseumi galeriis avatakse reedel, 8. aprillil 2011 kell 16 Leena Horma akvarellinäitus „Hiiumaa õhk ja vesi“.

Leena Horma on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia  skulptuuri eriala ja õpetajakoolituse magistriprogrammi. Ta on tegutsenud kunstiõpetajana üldharidus- ja kunstikoolides, esinenud näitustel Pärnu Kunstnike majas ja Aedvilja galeriis.

Sõru muuseumi näitusel siseneb suvehiidlasest kunstnik Hiiumaa looduse külgetõmbavatesse aegruumidesse. Näituse autori erilist tähelepanu pälvivad õhu ja veega seotud maastikuelemendid.

Leena Horma: „Ma väärtustan keskkonda, milles ma elan, hingan ja suhtlen. Looduses leian  rahu.  Hiiumaal olles liigub aeg teisiti. Siin on aega mõtelda iseenda jaoks tõeliselt olulistele asjadele. Hiiumaa looduse keskel olen tuulte, liiva ja vee meelevallas.    Olen  maalinud Hiiumaad vihmas ja päikeses, vabas õhus, jalad vees või roostikus, nuusutades päikest ja tuult.  Akvarell on üks vahetumaid tehnikaid, kus tuul, vesi, õhk ja päike kaasa mängivad.  Loodan, et vaatajad saavad  aru  minu maalikeeles väljendatud „oma Hiiumaa juurte juurde  kuulumise tundest“ ja jagavad seda tunnet koos minuga.“

Näitus on avatud kuni 27. maini kolmapäevast reedeni 11-16.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s