Leena Horma akvarellid “Hiiumaa õhk ja vesi”

Sõru muuseumi galeriis avatakse reedel, 8. aprillil 2011 kell 16 Leena Horma akvarellinäitus „Hiiumaa õhk ja vesi“.

Leena Horma on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia  skulptuuri eriala ja õpetajakoolituse magistriprogrammi. Ta on tegutsenud kunstiõpetajana üldharidus- ja kunstikoolides, esinenud näitustel Pärnu Kunstnike majas ja Aedvilja galeriis.

Sõru muuseumi näitusel siseneb suvehiidlasest kunstnik Hiiumaa looduse külgetõmbavatesse aegruumidesse. Näituse autori erilist tähelepanu pälvivad õhu ja veega seotud maastikuelemendid.

Leena Horma: „Ma väärtustan keskkonda, milles ma elan, hingan ja suhtlen. Looduses leian  rahu.  Hiiumaal olles liigub aeg teisiti. Siin on aega mõtelda iseenda jaoks tõeliselt olulistele asjadele. Hiiumaa looduse keskel olen tuulte, liiva ja vee meelevallas.    Olen  maalinud Hiiumaad vihmas ja päikeses, vabas õhus, jalad vees või roostikus, nuusutades päikest ja tuult.  Akvarell on üks vahetumaid tehnikaid, kus tuul, vesi, õhk ja päike kaasa mängivad.  Loodan, et vaatajad saavad  aru  minu maalikeeles väljendatud „oma Hiiumaa juurte juurde  kuulumise tundest“ ja jagavad seda tunnet koos minuga.“

Näitus on avatud kuni 27. maini kolmapäevast reedeni 11-16.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s